2025-ÖS NYÁRI SZEZON
SPECIÁLIS AJÁNLATOK
Foglald le már most következő nyaralásod most hihetetlen extrákkal!
Akár 45% kedvezmény!
🌞 Akár 45% kedvezmény a hotelek árából
🌞 Már 10% előleggel foglalhatók az utak*
🌞 Az útlemondási biztosítás az utazási csomag részét képezi**
🌞 Ingyenes shopping túra a Török Riviérára utazóknak
🌞 Árgarancia minden útra
🌞 3x-i ingyenes módosítási lehetőség ***
🌞 Ülőhelyek foglalásának lehetősége a saját rendszerünkön keresztül
* foglalás időpontja után 60 nappal a következő 30% előleg megfizetése, a 60% hátralék indulás előtt 30 nappal esedékes
** mely normál esetben 3 % a teljes út árának
***a módosítás idejében érvényben lévő feltételek szerint, módosításnak minősül az indulás dátuma, az úticél, a szálloda, és a névmódosítás (1 szobában 1 név cseréjére van lehetőség)
****extra szolgáltatás, amely további költségekkel járhat
2025. NYÁRI AJÁNLATOK
EGYIPTOM
Titanic Beach Spa & Aquapark
Titanic Palace & Aqua Park
Long Beach Resort Hurghada
Titanic Palace & Aqua Park
Long Beach Resort Hurghada
Pyramisa Beach Resort Sahl Hasheesh
Jungle Aqua Park Hurghada
Albatros Citadel Resort Sahl Hasheesh
Sunrise Crystal Bay Resort Grand Select
Stella Makadi Beach Resort
Éghajlat
Szubtrúpusi
|
Hivatalos fizetőeszköz
egyiptomi font (LE)
váltópénz: piaszter (PT)
|
+1 óra időeltolódás
(az év nagy részében)
|
Alapterület
1.001.450 km2
|
Főváros
Kairó
|
Egyedülálló, impozáns építmények, lenyűgöző műalkotások, páratlan történelem, természet, káprázatos kultúra és ősi vallások hazája. Az egész világ által csodált összehasonlíthatatlan kulturális és történelmi értékek mellett ez az ország szemet gyönyörködtető tájakat és a pihenés számos formáját kínálja: múzeumok és ókori szentélyek, az iszlám és a kopt keresztény kultúra emlékei, színes arab bazárok és vörös-tengeri búvárkodás várja az idelátogatókat.
Egyiptomban a leghíresebbek az ókori birodalom monumentális épületei, ilyenek például a gízai piramisok, a nagy szfinx és a karnaki templom, a romvárosok, mint Memphisz, Théba és AhetAton, illetve a temetők, például a Királyok völgye és a Királynék völgye, valamint az ezekhez kapcsolódó Dejr el-Bahari. Mindezek mellett említésre méltók az ország középkori emlékei is, úgy mint az Ibn Túlúnmecset vagy az Azhar-komplexum.
BEUTAZÁSHOZ SZÜKSÉGES DOKUMENTUMOK
Az Egyiptomba történő belépéshez a magyar állampolgároknak vízumra van szüksége (kb. 25 USD/fő), melyet a repülőtéren tudnak megvásárolni. Az útlevélnek a hazautazás napjától számítva még 6 hónapig érvényesnek kell lennie. Sharm El Sheikh esetében létezik az ún. Sinai vízum, mely ingyenes. Ezzel a vízummal azonban a turisták nem hagyhatják el a Sínai-félsziget területét.
Kérjük kedves nem magyar állampolgárságú utasainkat, hogy a rájuk vonatkozó be- és kiutazási, valamint vízumszabályokról érdeklődjenek az illetékes követségeken vagy az utazási irodákban. A fenti szabályok be nem tartásából eredő károk és költségek teljes mértékben az utasokat terhelik.
ÖLTÖZET
Nincs ruházatbeli megkötés. Az arab országok nagy részében a muzulmán vallású hölgyek öltözködési stílusa eltér az otthon megszokott viselettől. Legtöbben hosszú ruhát hordanak, a hajukat pedig eltakarják. Javasoljuk, hogy a városban és a kirándulásokon a hölgyek kerüljék a túlságosan kivágott és túl rövid ruhák viselését.
EGÉSZSÉGÜGYI ELŐÍRÁSOK
Egyiptomban a helyi víz nem alkalmas fogyasztásra. Fogmosáshoz is az ásványvizet javasoljuk. Nincs előírt kötelező védőoltás. Esetleges javasolt oltásokkal kapcsolatban tájékozódjanak a Nemzetközi Oltóközpont weboldalán (www.oltokozpont.hu)
ÉTELEK ÉS ITALOK
Az iszlám vallás egyik fontos megkötése, hogy a sertés húsát tilos fogyasztani, ezért ne lepődjenek meg, ha a szállodában vagy az utcán nem jutnak sertésből készült ételekhez. A muzulmán országokban alkoholos italokat nem fogyasztanak. Szeszes italokat élelmiszerüzletekben nem árusítanak, csak Duty Free boltokban. A helyi kávézók nem szolgálnak fel alkohol tartalmú italokat. Alkoholt csak a szórakozóhelyeken és a hotelek bárjaiban lehet fogyasztani.
FÉNYKÉPEZÉS
Javasoljuk, nagyon körültekintően tájékozódjanak arról, hogy hol tilos fényképet vagy videófelvételt készíteni, mert ha tiltott helyen készítenek és ez az illetékes hatóságok tudomására jut, akkor ezt hosszan tartó vizsgálatok követhetik, illetve büntetőjogi következményeket vonhat maga után. Ilyenek például a katonai és rendőrségi objektumok, a fegyveres erők egyenruháját viselő személyek, korábbi terrorcselekmények helyszínei, stb.
VALUTAVÁLTÁS, BANKAUTOMATA:
Városi taxik: Mindig ki kell alkudni a viteldíjat beszállás előtt. Ne feledjék tisztázni a pontos fuvarhelyszínt, a pénznemet és hogy az ár egy taxira, és nem személyenként értendő! Fizetni kiszállás után kell. Mikrobuszok: városban közlekedő 12 személyes Toyota mikrobuszok, melyek szintén leintésre állnak meg. A helyiek által közkedvelt fuvarozási forma. Beszállás előtt meg kell kérdezni a sofőrt, hogy merre megy, mert nem biztos, hogy az útvonala érinti az általunk kívánt helyszínt. Az árat a sofőr szabja meg, az út hosszától függően. A megadott ár 1 személyre értendő. Kérjük a gyalogosokat, hogy körültekintően közlekedjenek! Nem javasoljuk a kerékpár, motor és autó bérlését, mert a helyi közlekedési morál nagyban eltér az otthoni gyakorlattól!
KÖZLEKEDÉS:
A legtöbb szállodában van pénzváltási lehetőség, ahol ugyanúgy váltanak, akárcsak az utcai bankokban és pénzváltókban. Hurghadán és a hotelekben elfogadják a US-Dollárt és az Eurót is fizetőeszközként. Előfordul, hogy a bazárosok helyi pénzzel pótolják ki a visszajárót. Pénzvisszaváltás csak a repülőtéren lehetséges. 100 LE-ig engedélyezett az egyiptomi font kivitele az országból. Az automaták által kiadott pénzegység az egyiptomi font. A hotelekben és a boltok többségében kártyával is lehet fizetni. Az automatából való pénzfelvétel és a kártyás fizetés esetén általában 5%-os helyi kezelési költséget számolnak fel. A magyarországi bankok az esetek többségében US-Dollár elszámolásban vonják le a forintot, a zárás napján érvényes árfolyamon, amely nem minden esetben felel meg az Önök által kiszámított összegnek! A helyi pénzegység az EGP (Egyiptian Pound, azaz egyiptomi font), rövidítése: LE. A váltópénze a piaszter, 1 LE = 100 PTS (Piaszter).
NEM KIVIHETŐ TÁRGYAK
• Kagyló, korall, csiga. A Vörös-tenger élővilága védett, ezért a tengerből vagy a tenger mellől származó tárgyakat az országból kivinni szigorúan tilos! A bőröndöket átvilágítással ellenőrzik a repülőtéren, a műszer kimutatja a legapróbb darabokat is! Abban az esetben, ha boltban vásárolnak tárgyat ezekből az anyagokból, pecséttel ellátott, hivatalos számlát kell kapniuk a kereskedőtől. A számlán szerepeljen: a cég neve, elérhetőségei, tétel megnevezése, mennyisége és ára, a cég pecsétje.)
• Élő állatok
• Kitömött állatok
STRAND & BORRAVALÓ
HELYI SZOKÁSOK
Kiváló közbiztonság
|
Többfajta közlekedési eszköz
|
A borravaló mértéke 10-15%
|
Egyiptom több mint 100 milliós népességével a legnépesebb arab ország, a harmadik legnépesebb Afrikában és a kilencedik Ázsiában. A népesség nagy része a Nílus partján és a Nílus-deltában él, ami az ország területének töredéke, és itt találhatók a termőföldek is. Az ország többi részét túlnyomórészt a gyéren lakott Szahara sivatag borítja.
Egyiptomban a leghíresebbek az ókori birodalom monumentális épületei, ilyenek például a gízai piramisok, a nagy szfinx és a karnaki templom, a romvárosok, mint Memphisz, Théba és Ahet-Aton, illetve a temetők, például a Királyok völgye és a Királynék völgye, valamint az ezekhez kapcsolódó Dejr el-Bahari. Mindezek mellett említésre méltók az ország középkori emlékei is, úgy mint az Ibn Túlún-mecset vagy az Azhar-komplexum. Ezek az emlékek nemcsak gazdagságukkal, kidolgozottságukkal, hanem az ókori emlékekhez hasonlóan monumentalitásukkal is kiemelkedő értéknek számítanak: az iszlám Kairó 1979 óta több más óegyiptomi műemlék mellett az UNESCO világörökség része.
Egyiptom gazdasága az egyik legváltozatosabb a Közel-Keleten, mert az olyan ágazatok, mint a mezőgazdaság, az ipar, a turizmus és a szolgáltatás nagyjából azonos termelési szinten állnak. Az országot azon államok közé sorolják, melyek az elkövetkező évtizedekben a világgazdaság nagyhatalmaivá válhatnak, ehhez azonban olyan akadályokat kell elhárítani, mint a túlnépesedés és a vízhiány. Ennek érdekében számos reformot készített elő vagy vezetett már be a vezetés 2014 óta, többek között megkezdték egy új adminisztratív főváros építését, a mezőgazdaság modernizálását, a megújuló energiaforrások kihasználtságának növelését, valamint határozott lépéseket tettek a születésszabályozás széles körű bevezetésére.
1) A személyes méltóság, a tisztesség és a jó hírnév a legfontosabb dolgok közé tartozik.
2) Az embereket általában a keresztnevükkel szokták megszólítani, amelyet gyakran valamilyen cím vagy titulus előz meg. Egyedül név szerint megszólítani valakit udvariatlan dolog.
3) Az illemtan egyik fontos szabálya a vendégekkel való szívélyes és vendégszerető bánásmód.
4) Az egyének szűkebb csoportjuknak vagy családjuknak vannak alárendelve. A család adja meg társadalmi azonosságtudatukat.
5) A hagyománytisztelő arabok mindkét lábukat a földön tartják; ültükben nem keresztezik a lábukat. Valakinek a lábára mutogatni agresszivitást jelent.
6) A lábbeliket általában az ajtó előtt leveszik.
7) Az egyiptomiak erősen fatalisták, s úgy gondolják, hogy sorsuk Allah kezében van. Ezért elfogadják a dolgokat úgy, ahogy vannak, többnyire nem próbálnak rajtuk változtatni.
8) A muszlimok nem esznek disznóhúst és nem fogyasztanak alkoholt.
9) Az egyiptomiak kifejezésmódja nyomatékos és hangos. Üzleti tárgyalás közben sem ritka a kiabálás, a hangos beszéd.
10) Ha egy egyiptomi megfogja valakinek a kezét, az a barátság jele. Az arab férfiak gyakran kézen fogva sétálnak.
11) Az arabok kedvelik a kávé mellett folytatott hosszas beszélgetéseket. Kedvelik a túlzásokat, a költői szófordulatokat és az érzelemkitörést.
12) Az egyneműek közelebb állnak egymáshoz beszélgetés közben, mint a nyugatiak és gyakran meg is érintik egymást. Az ellenkező neműek viszont távolabb állnak egymástól, mint a nyugatiak.
1) Egy férfi és nő (akár házasok, akár nem) nem érinthetik meg egymást mások előtt.
2) Ne érdeklődjünk partnerünk feleségének vagy lányának egészsége felől. Ezzel szemben jó beszélgetési témák lehetnek a kosárlabda, az egyiptomi táblajáték, az ókori történelem és mai egyiptomi tudományos eredmények.
3) Ne említsük Izraelt és a Közel-Kelet problematikáját.
4) Bár az egyiptomiak gúnyolódhatnak magukon, a nem egyiptomitól nem tűrik el az effajta humorizálást.
5) Ha egyiptomi családnál étkezünk virágot vagy édességet vigyünk magunkkal, soha ne alkoholt. Egy kis maradékot hagyjunk a tányérunkon, jelezve ezzel, hogy eleget ettünk. A tiszta, üresen hagyott tányér azt jelzi, hogy éhesek maradtunk. Sértésnek vehetik továbbá, ha megsózzuk az ételt.
6) A bal kéz a személyes higiénia műveleteinek elvégzéséhez van fenntartva, ezért tisztátalan. Ne használjuk a bal kezünket étkezéshez vagy gesztikulálásra.